Για τις πυρκαγιές και την περιβαλλοντική εκπαίδευση συζητήσαμε με μαθητές και μαθήτριες του Γυμνασίου με Λυκειακές Τάξεις Μεταξάδων. Κεντρικοί ομιλητές της εκδήλωσης αποτέλεσαν ο κ. Αθανάσιο Μόγιας, Αναπληρωτής Καθηγητής του Παιδαγωγικού τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης του Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης και κ. Άγγελος Τσίκας, εντεταλμένος διδάσκων του Δ.Π.Θ.
![](https://europedirect.duth.gr/wp-content/uploads/2024/05/att.MZqeeMzMgo0gJQQnWw6z67nlYCGAYR0DR9yNV_VbqPc-1024x564.jpg)
![](https://europedirect.duth.gr/wp-content/uploads/2024/05/att.hg3zoKazOL5YS-zbu3mb2ljzeuBzl7w8dBsdoJMFPfU-1024x654.jpg)
Την εκδήλωση χαιρέτησαν η Επιστημονικά Υπεύθυνη του Κέντρου μας, Καθηγήτρια Μαρία Μιχαλοπούλου και ο Συντονιστής του Europe Direct ΑΜ- Θ, Παναγιώτης Μπαρδάκης.
Για τις πυρκαγιές και την περιβαλλοντική εκπαίδευση συζητήσαμε με μαθητές και μαθήτριες του Γυμνασίου με Λυκειακές Τάξεις Μεταξάδων. Κεντρικοί ομιλητές της εκδήλωσης αποτέλεσαν ο κ. Αθανάσιο Μόγιας, Αναπληρωτής Καθηγητής του Παιδαγωγικού τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης του Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης και κ. Άγγελος Τσίκας, εντεταλμένος διδάσκων του Δ.Π.Θ.
Την εκδήλωση χαιρέτησαν η Επιστημονικά Υπεύθυνη του Κέντρου μας, Καθηγήτρια Μαρία Μιχαλοπούλου και ο Συντονιστής του Europe Direct ΑΜ- Θ, Παναγιώτης Μπαρδάκης.